دستگاه پیلگر

توضیحات نمونه کار

دستگاه پیلگر

در جدول مقابل مشخصات دستگاه پیلگر  استاندارد ساخت شرکت ایده پردازان وطن ارائه شده است. این شرکت آمادگی ساخت دستگاه پیلگر بر اساس مشخصه های مورد نیاز مشتری را نیز دارد. در مدل استاندارد از مکانیزم رفت و برگشتی لنگ و چرخ طیار استفاده شده است. در صورت درخواست مشتری، این محصول با سیستم جعبه دنده ای نیز عرضه می شود

معرفی فرایند پیلگر

روش پیلگر در تولید لوله های بدون درز استفاده می شود. در دستگاه پیلگر، لوله با قطر و ضخامت بیشتر، با اعمال تنش های فشاری به لوله ای با قطر و ضخامت تبدیل می شود.

در این روش لوله اولیه بر روی سمبه قرار میگیرد و سپس با حرکت متناوبی، در حالی که حرکت چرخشی به آن داده می شود به داخل دهانه بین دو غلطک به منظور تغییر شکل به صورت گام به گام هدایت میشود. شکل روبرو مراحل مختلف فرآیند نورد را در طی یک گام پیش روی نمایان می سازد.

در هر گام لوله اولیه کمی به جلو رفته و غلطک ها (مطابق شکل ذیل فرم خاص و طبلک مانندی دارند) با حرکت چرخشی در خلاف جهت یکدیگر لوله را که بر روی سمبه به داخل کالیبر رانده میشود گرفته و پس از نورد در محدوده معینی از غلطک مجددا به سمت عقب باز میگردند.

در این موقعیت دهانه کالیبر به اندازه ای است که مجددا دستگاه تغذیه کننده سمبه و لوله را در حالیکه حدود 30 تا 90 درجه میتواند بچرخاند ، به دهانه دو غلطک هدایت میکند.

قفسه های نورد پیلگرد جدید مجهز به تغذیه کننده هایی با نیروی محرکه مستقل شده اند که در ارتباط بازاویه چرخش غلطکها قابل تنظیم و کنترل میباشند. بدین ترتیب سرعت عمل و در نتیجه بازدهی افزایش یافته است.

دیدگاه (2)

 • حمید محمدیان پاسخ

  سلام لطفا قیمت ۴۵تنی پیلگر را ارسال فرمایید در ضمن خدمات پس از فروش را هم اعلام فرمایید متشکرم

  مارس 9, 2020 در 4:32 ب.ظ
  • پاسخ

   با سلام
   لطفا درخواست خود را بر اساس سایز به آدرس ایمیل شرکت به نشانی : info@ipvatan.com ازسال فرمایید.

   مارس 22, 2020 در 6:01 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *